Bu arada

Namaz vakitleri nedir?

https://namaz-vakitleri.org web sitesi, Müslümanların namaz vakitleri ile Ramazan ayı boyunca namaz ve oruç uygulamalarına ilişkin diğer bilgilerin yanı sıra diğer ilgili konular hakkında belirli miktarda bilgi sunmayı amaçlamaktadır.

Namaz vakitleri, aynı zamanda namaz saatleri olarak da bilinir, Müslüman dininin uygulayıcılarının Müslüman ibadet programıyla dini törenleri yerine getirmelerine yardımcı olmak amacıyla Müslümanlara çok sayıda hizmet sunmaktadır.

İslam dini bilimini öğreten enstitüler de dahil olmak üzere, güvenilir bilimsel kaynaklara dayanan güvenilir bilgiler sunuyoruz.

Vicdan asaleti, ifade özgürlüğü ve doğruluğu, insan onuru ve insan hakları gibi diğer dinlere ve evrensel değerlere saygılıyız.

İnancın, ırk veya din ne olursa olsun, insan hayatına saygı ve komşuya duyulan sevgi için bir ilham kaynağı olması için kampanya yapıyoruz.

Namaz vakitleri, kayıtlı ofisi 8, Avenue Gambetta 94600, Choisy le Roi, Fransa adresinde bulunan AMI TECH şirketinin bir yayınıdır.

Namaz vakitlerini nasıl hesaplıyoruz?

https://namaz-vakitleri.org web sitesi, tüm şehirler için güne göre namaz vakitleri tahminlerini sunar.

Namaz vakitlerini hesaplama yöntemleriyle ilgili iki makale yayımlandı.

Hesaplanan süreler gerçeğe en yakın göstergeyi vermekte olup, hesaplamanın yuvarlanması, atmosfer koşulları, söz konusu yerlerin rakımları vb. nedenlerden dolayı bir ila iki dakikalık gecikmeler yaşanabilmektedir.

Hesaplama sizi gün batımı veya gün doğumu gibi fıkıhta tanımlanan işaretleri bizzat gözlemlemekten muaf tutmaz. Güneş ufkun 18° altında olduğunda ve bölgenizde gözlemin imkansız olduğu durumlarda önlem olarak imsâk yemeyi bırakmanız tavsiye edilir.

Bir saat, örneğin gün batımı veya kırmızı ışıklar gibi işaretlerle örtüşmüyorsa, saati görmezden gelmeli ve gördüğünüzü bize bildirmek için elinizden geleni yapmalısınız. contact@namaz-vakitleri.org

adresinden e-posta yoluyla bize ulaşın